Pr. Geg 27th, 2024
Technologijos verslams

Kasmet pristatomos arba tobulinamos naujos technologijos, kurios daro didelę įtaką verslo pasauliui. Kiekviena naujovė – nuo didesnių iki mažesnių, nuo fizinių mašinų iki sudėtingų kodų – gali pakeisti pasaulio verslą.

Per pastaruosius 12 mėnesių buvo daugybė technologinių naujovių ir patobulinimų, o toliau Jaunųjų verslininkų tarybos nariai, norėdami pasidalyti keletu mėgstamiausių, pateikia savo nuomonę. Čia jie dalijasi po vieną technologiją, kuri, jų nuomone, ateinančiais metais turės didžiausią poveikį verslui, ir kodėl, jų nuomone, jos poveikis bus toks didelis.

 1. Virtualioji realybė
  Viena iš technologijų, kurios poveikis verslui ateinančiais metais bus įdomiausias, yra virtualioji realybė (VR). VR egzistuoja jau kurį laiką, tačiau tik dabar ši technologija tampa labiau prieinama ir įperkama įmonėms ir vartotojams. Yra keletas priežasčių, kodėl VR yra tokia įdomi verslui. Viena iš jų – tai naujas būdas įmonėms bendrauti su klientais. Pavyzdžiui, įmonės gali naudoti VR, kad sukurtų svaiginančią patirtį, leidžiančią klientams išbandyti produktus prieš juos įsigyjant. Tai gali būti ypač naudinga įmonėms, kurios parduoda brangius produktus, pavyzdžiui, automobilius ar namus.
 2. Itin tiksli padėties nustatymo technologija
  Itin tiksli padėties nustatymo technologija yra vienas didžiausių šių metų pasiekimų. GPS technologija sukėlė revoliuciją tiek mūsų asmeniniame, tiek profesiniame gyvenime, tačiau ateities itin tikslios vietos nustatymo sistemos pasižymi kelių centimetrų ar milimetrų tikslumu, o dabartinė GPS yra tiksli tik 5-10 metrų tikslumu. Atsiveria naujos galimybės, įskaitant pristatymo robotus, savaeigius automobilius ir perspėjimo apie nuošliaužas sistemas, tačiau greičiausiai tai labiausiai paveiks laivybos pramonę. Itin tikslus padėties nustatymas šiandien iš naujo apibrėžia laivybos pramonę, nes leidžia nustatyti laivų buvimo vietą tiksliau nei bet kada anksčiau. Tai reiškia, kad laivų savininkai ir operatoriai gali nuolat tiksliai žinoti, kur yra jų laivai, o tai labai svarbu saugiam ir efektyviam laivybos pramonės veikimui.
 3. Išmaniosios vizitinės kortelės
  Daugelį metų keičiantis kontaktiniais duomenimis konferencijoje reikėdavo kišenėse ieškoti fizinės vizitinės kortelės, kuri gali būti atnaujinta, bet gali ir nebūti, ir kurią vis tiek pamiršote pasiimti su savimi. Skaitmeninės vizitinės kortelės, tokios kaip itin populiarioji „Popl“, visa tai keičia. Atnaujinti kortelę paprasta naudojant programėlę, dalytis informacija galima iš karto – bakstelėjus arba nuskenavus, be to, yra galimybė išreikšti save nuotraukomis, vaizdo įrašais ir kita medija. Pasauliui vis labiau atsisakant popieriaus, o ypač Z kartos atstovams ieškant būdų, kaip sumažinti poveikį aplinkai, logiška, kad per ateinančius 12 mėnesių vizitinės kortelės bus masiškai keičiamos skaitmeninėmis.
 4. Debesų“ technologijos
  Manau, kad 2023 m. debesijos technologija ir toliau klestės ir padės įmonėms kurti pažangias ir saugias sistemų infrastruktūras. Metams bėgant matėme, kad įmonių pasaulyje įvyko didelis paradigmos pokytis, susijęs su dalijimusi informacija. Debesijos technologija palengvino įmonėms prieigą prie duomenų pagal poreikį ir galimybę jais dalytis su suinteresuotomis suinteresuotosiomis šalimis nebijant informacijos infiltracijos. Debesijos technologija yra atsakinga už įmonių skaitmeninę transformaciją ir palengvino joms lanksčius procesus bei lengvą mastelio keitimą. Debesijos technologija tobulėja ir su kiekviena diena tampa vis saugesnė. Pastebėjome jos populiarumo augimą dėl informacijos saugumo poreikio, ir ateityje ji ir toliau tarnaus šiam tikslui, bet dar geriau.
 5. Išsamios skaitmeninės finansų priemonės
  Mus džiugina tendencija, kad įmonėms ir jas valdantiems žmonėms taikomos išsamesnės skaitmeninės finansų priemonės. Dabar situacija atrodo visiškai kitokia nei prieš penkerius metus, kai dauguma įmonių vis dar neturėjo kito pasirinkimo, kaip tik naudotis brangiomis įmonių banko sąskaitomis ir gremėzdiškomis kredito ar mokėjimo kortelėmis, už kurias dažnai reikėjo asmeninių garantijų. Šiandien mažos ir vidutinės įmonės turi daugybę kredito kortelių su dideliu limitu (pagal pajamas, o ne kredito reitingą) ir nebrangių banko sąskaitų su dideliu limitu arba be jo. Tai reiškia, kad apyvartiniam kapitalui valdyti reikia daug mažiau laiko ir darbuotojų.