Pr. Geg 27th, 2024
Sezoninis verslas

Štai 7 idėjos, kurios padės jums pradėti sezoninio verslo kūrimą, žinoma, tai ne kiekvienam. Tačiau pradėti sezoninį verslą gali būti puiki idėja padedanti sukurti papildomų pajamų šaltinį. Taip pat sezoninis verslas gali suteikti verslo savininkui galimybę pailsėti ne sezono metu arba ištirti kitas sezoninio verslo galimybes kitoje metų dalyje.

Sezoninis verslas paprastai turi piko sezonus, kurių metu verslas uždirba didžiąją dalį savo pajamų. Tai reiškia, kad pajamas generuojanti sezoninė veikla, pavyzdžiui, sniego valymas ir kraštovaizdžio tvarkymas, yra vienas populiariausių sezoninio verslo pasirinkimų. Šiame straipsnyje gilinsimės į tai, kodėl sezoninio verslo pradžia gali būti puiki galimybė, taip pat pateiksime keletą idėjų, padėsiančių pradėti veiklą.

Kodėl turėtumėte apsvarstyti galimybę pradėti sezoninį verslą:

 1. Sezoninis verslas yra pelningas
  Sezoninis verslas siūlo pelningą darbą. Dažnai sezoniniai verslai yra labai paklausūs jų piko metu, pavyzdžiui, sniego valymas. Tikėtina, kad jei gyvenate kur nors, kur yra sniego, sniego valymas turi didelę paklausą, kai tik pradeda kristi dribsniai.

Įregistravę savo verslą kaip UAB, galite greitai susirasti klientų ir darbo. Kaip ir kiti sezoniniai verslai, ši didelė paklausa reiškia, kad iš jų lengviau uždirbti pinigų nei iš kitų mažų įmonių.

 1. Daugelio sezoninių verslų įėjimo į verslą sąnaudos yra nedidelės
  Sezoninių verslų įėjimo į verslą sąnaudos paprastai yra mažesnės nei kitų verslininkų. Pavyzdžiui, norint pradėti pjauti veją, reikia tik vejapjovės ir transporto priemonės.

Sniego valymo verslą galite pradėti tik nuo kastuvo, o vėliau jį tobulinti. Dėl nedidelių pradinių sąnaudų, priklausomai nuo norimo pradėti sezoninio verslo dydžio, galite nesunkiai pradėti dirbti su maža verslo paskola.

 1. Sezoniniai verslai veikia dalį metų
  Galiausiai bene geriausia priežastis pradėti sezoninį verslą yra ta, kad sezoniniai verslai paprastai veikia tik vieną metų laiką. Viena iš priežasčių yra ta, kad daugelis sezoninių verslų priklauso nuo oro sąlygų. Pavyzdžiui, dažnas sezoninis verslas yra vejos pjovimas.

Šaltesniuose regionuose žiemą žolė nustoja augti, todėl veja paprastai pjaunama tik nuo pavasario iki rudens. Tokio pobūdžio darbų sezoniškumas reiškia, kad jiems nereikia įsipareigoti ištisus metus, todėl sezono metu jie gali jums atnešti papildomų pajamų.

6 sezoninio verslo idėjos

 1. Kraštovaizdžio tvarkymo paslaugos
  Vienas geriausių būdų pradėti sezoninį verslą – teikti kraštovaizdžio tvarkymo paslaugas. Kraštovaizdžio tvarkymo paslaugos paprastai teikiamos nuo pavasario iki rudens, o daugiausiai darbų atliekama vasarą. Pavasarį nudžiūvusių augalų valymas ir sodinukų paruošimas gali būti puikus pajamų šaltinis. Atšilus orams, pajamų gali atnešti ir vejos pjovimas, laistomųjų purkštuvų priežiūra bei sodinimas. Galiausiai, sezono pabaigoje laistomųjų purkštuvų išpurškimas (žiemojimas), šienavimas metų pabaigoje ir sodo lysvių bei vejų paruošimas žiemai gali atnešti pajamų.
 1. Sniego valymas
  Sniego valymas ir bendras patalpų tvarkymas žiemą gali būti puikus sezoninis darbas. Nesvarbu, ar už papildomus pinigus pasirinktumėte valyti įvažiavimus ir šaligatvius, ar valyti automobilių stovėjimo aikšteles, sniego valymas yra puikus sezoninis darbas. Dėl to sniego valymas puikiai tinka jūsų pensijų planui sudaryti. Atminkite, kad skirtingai nuo vejos pjovimo, kuris paprastai būna gana reguliarus, sniego valymas gali būti nenuspėjamas ir gali tekti dirbti neporinėmis valandomis, kad suspėtumėte su orais. Galiausiai apsvarstykite galimybę pasinaudoti papildomomis paslaugomis, pavyzdžiui, sūdymu ir smėliu, kad sumažintumėte slidų ledą.
 2. Vaikų priežiūros paslaugos
  Rudenį, žiemą ir pavasarį daugeliui tėvų reikia vaikų priežiūros po pamokų. Dėl to vaikų priežiūra po pamokų yra labai pageidaujamas sezoninis verslas. Kita vertus, vaikų priežiūros paslaugas galite siūlyti ir vasarą, kai mokykloje nevyksta pamokos. Dėl to vaikų priežiūra labai lengvai pritaikoma prie skirtingų tvarkaraščių ir sezonų.
 3. Perkraustymo paslaugos
  Šiltuoju metų laiku apsvarstykite galimybę vykdyti perkraustymo verslą. Paprastai vasarą būsto pardavimai pasiekia piką, taip pat tuo metu baigiasi daugelio butų nuomos sutartys. Perkraustymo verslo įkūrimas gali būti puikus būdas pasinaudoti žmonių poreikiais persikraustyti. Norint pradėti teikti perkraustymo paslaugas, iš tikrųjų vienintelis dalykas, kurio jums reikės, yra sunkvežimis.
 4. Baseinų valymo paslaugos
  Kitas sezoninis verslas, kurį galite pradėti, yra baseinų valymo paslaugų įmonė. Baseinų valymas yra puiki sezoninė paslauga. Net ir šiltame klimate, pavyzdžiui, Teksase, būna laikotarpių, kai baseinu naudotis per šalta. Baseinų valymo paslaugos gali būti įvairios – nuo baseinų apdorojimo cheminėmis medžiagomis iki baseinų valymo ir šiukšlių iš jų šalinimo. Viena iš priežasčių, kodėl baseinų valymo paslaugos yra puikus sezoninis verslas, yra ta, kad jų paklausa piko metu yra nuolatinė ir didelė.
 5. Tapkite lauko gidu
  Jei mėgstate gamtą, tapti lauko gidu gali būti dar viena sezoninio verslo idėja. Nesvarbu, ar norėtumėte dirbti žiemą, pavasarį, rudenį, ar vasarą, šis verslas yra labai įvairus. Nuo 19-ojo dešimtmečio daug daugiau žmonių susidomėjo gamta. Siūlydami gido paslaugas skirtingais metų laikais, galite dirbti tiek, kiek norite, arba tiek, kiek norite, ir kartu užsidirbti papildomų pajamų.