Pr. Geg 27th, 2024
Verslo treneris

Nėra vieno universalaus sprendimo, kaip tapti verslininku ar verslo savininku, tačiau yra dalykų, kuriuos galite padaryti, kad perpus sutrumpintumėte mokymosi kelią. Pasisamdę verslo mokytoją ir (arba) mentorių, kuris jau yra patyręs mokymosi sunkumų, galite labai sumažinti savo mokymosi kreivę. Galbūt niekada nesusimąstėte apie verslo trenerio samdymą arba nematėte tokio poreikio, tačiau tai tikrai gali pakeisti ne tik jūsų, bet ir jūsų įmonės situaciją. Tai gali paspartinti jūsų sėkmę.

Atsisakyti standartinio darbo nuo 8 iki 17 ir tapti savo paties bosu gali būti baugu. Nežinote, nuo ko pradėti, ir nežinote, ką daryti. Gali būti, kad anksčiau net negirdėjote apie KPI ar atskaitomybės diagramos diegimą įmonėje. Yra sąrašas dalykų, kurie gali jus sustabdyti ir būtent čia gali praversti verslo treneris.

Verslo instruktoriai yra patyrę profesionalai, kurie turi tinkamas priemones, padedančias atsirinkti ir nustatyti prioritetus tam, kas svarbu, kad jūsų verslo kelionė būtų sėkminga. Puikus treneris gali padėti jūsų verslui, jūsų mąstysenai, vadovavimo įgūdžiams, verslo plėtrai, asmeniniam tobulėjimui, buvimui internete ir daugybei kitų dalykų.

Nusprendę samdyti verslo trenerį, užduokite keletą svarbių klausimų:

  1. Kokios yra jūsų pagrindinės vertybės? Įsitikinkite, kad jos sutampa su jūsų įsitikinimais.
  2. Kokioje pramonės šakoje ir kokio dydžio versle specializuojatės? Įsitikinkite, kad jie gerai išmano jūsų pramonės šaką ir yra pakankamai patyrę, kad atitiktų jūsų poreikius.
  3. Ką jie daro, kad neatsiliktų nuo savo pramonės šakos? Norite trenerio, kuris nuolat mokosi.
  4. Kaip jie privers jus atsiskaityti? Patinka jums tai ar ne, jums reikia trenerio, kuris įsiklausys į jūsų tikslus ir laikys jus atskaitingu.
  5. Pasikalbėkite su buvusiais klientais. Nebijokite prašyti rekomendacijų. Tai rodo, kad rimtai ketinate pradėti šiuos profesinius santykius, ir jei treneris nesiryžta pateikti jums rekomendacijų, jums reikia ieškoti kitų.
    Kitas svarbus aspektas, į kurį reikia atsižvelgti samdant verslo trenerį, yra užtikrinti, kad tarp jūsų abiejų būtų chemija. Turite jaustis patogiai ir pažeidžiamai su savo treneriu kalbėdami apie ne tokius gerus dalykus, susijusius su jūsų verslu. Trūkumai ir nesėkmės yra gyvenimo dalis, ypač verslo savininko. Turite galėti laisvai kalbėti su treneriu apie savo sunkumus, baimes ir rūpesčius.

Prieš investuodami į verslo trenerį, turite rimtai pasiryžti atlikti darbą, kurio reikia norint pasiekti norimų rezultatų. Tai ne visada lengva, bet gali būti verta, jei atliksite deramą tyrimą ir pasirinksite tinkamą trenerį, pritaikytą jūsų individualiems poreikiams. Jis turėtų eiti kartu su jumis, reikalauti iš jūsų atskaitomybės ir vadinti jus, kai pateisinate savo veiksmus. Tapti naujuoju verslo savininku gali būti baugu, tačiau pasisamdžius tinkamą verslo trenerį, kuris padės jums išlikti teisingame kelyje, tai gali būti išties permaininga patirtis jums, jūsų asmeniniam tobulėjimui ir jūsų įmonei.